מה זה מינימליזם?

אני לא מתיימרת לתת פה הגדרה אבסולוטית, חשוב לזכור שאנשים מגיעים למינימליזם ממקומות שונים מאוד ועם מוטיבציות שונות. אני רוצה לשתף מה זה מינימליזם עבורי.

לכתוב את הפוסט הזה היה ממש לא קל. מדובר בפילוסופיה ששינתה לי את החיים. דרמטי, אני יודעת, אבל זה נכון. וזה אומר בשבילי כל כך הרבה, שקשה לדייק את זה לכמה פסקאות.

מינימליזם
Photo by Sarah Dorweiler on Unsplash

מה מינימליזם לא אומר?

מינימליזם לא אומר שצריך שיהיו לנו כמה שפחות דברים. לא אומר שכל הרכוש שלנו עלי אדמות צריך להיכנס למזוודה אחת. מינימליזם לא אומר שצריך לזרוק כמה שיותר דברים, או את כל הדברים. מינימליזם לא אומר שצריך לקפל את כל הבגדים שלנו בסלסלאות בשיטת קון-מארי. מינימליזם לא אומר שכל המצעים והרהיטים שלנו צריכים להיות לבנים.

מינימליזם זה לא אוסף של חוקים נוקשים שחייבים לחיות על-פיהם. 

ובגלל שניראה שכבר אי אפשר להתייחס למינימליזם ול-de-cluttering בלי להזכיר את המלכה הבלתי מעורערת של ה-de-cluttering, תוכלו לקרוא פה מילה או שתיים על שיטת קון מארי ומה אני חושבת עליה.

אז מה מינימליזם כן אומר?
Photo by Sarah Dorweiler on Unsplash

אז מה מינימליזם כן אומר?

אני רוצה להתייחס פה לשני ציטוטים יפים, דומים אך שונים, בתשובה לשאלה מה זה מינימליזם:

"Minimalism is the intentional promotion of the things we most value and the removal of anything that distracts us from it."(Joshua Becker)

"Minimalism is a tool to rid yourself of life’s excess in favor of focusing on what’s important—so you can find happiness, fulfillment, and freedom."(The Minimalists)

שני הציטוטים האלה אומרים בדיוק את אותו הדבר, בואו נבחן את זה לרגע:

מינימליזם היא דרך חיים שבה אנחנו מוותרים על כל מה שמיותר, כל מה שאין בו צורך.

ברגע שיש פחות דברים בחיים – יש פחות דאגות, פחות בלאגן ופחות הסחות דעת מהדברים שחשובים לנו באמת, ולכן יותר זמן ויכולת להתמקד בדברים החשובים. וכך באמת לחתור להשגת אושר, סיפוק וחופש.

אז מינימליזם הוא פחות – פחות חפצים, פחות דברים, פחות בלאגן, פחות דאגות, פחות סטרס, פחות מוצפות, פחות הסחות דעת

ומינימליזם הוא הרבה יותר – יותר כוונה, יותר זמן, יותר שקט, יותר רוגע, יותר חופש (וגם יותר כסף).

ובחזרה לציטוטים, שני הציטוטים אומרים בדיוק את אותו דבר! אבל מה שמעניין הוא הנקודה ממנה מתחילים – מזווית ההוספה או מזווית ההוצאה? ג'ושוע בקר מתחיל את ההגדרה שלו בהוספה המכוונת של הדברים הטובים, בעוד המינימליסטים מתחילים בהוצאה של מה שמיותר. גם כאן בבלוג אנחנו נסתכל על הדברים לפעמים מהזווית הזו ולפעמים מהזווית הזו, וביחד נגיע לתמונה השלמה.

למה מינימליזם?

מאז שהתחלתי לחיות אורח חיים מינימליסטי, אני יכולה בכנות לומר שאני מרגישה שיפור בכל תחום.

בראש ובראשונה הרווחתי שקט ושלווה, וכתוצאה מכך את היכולת להבין מה חשוב לי באמת, ואיך אני יכולה להשקיע יותר מעצמי בדברים שחשובים לי, ופחות בדברים שלא חשובים לי.

אני מרגישה שיפור ביחסים המשפחתיים שלי, גם עם הילדים שלי וגם עם המשפחה הגדולה יותר, אני מרגישה שאני אמא טובה יותר, בת זוג טובה יותר ובת/ אחות טובה יותר וחברה טובה יותר. וכל זה רק בגלל שאני מדויקת יותר ופנויה יותר.

השיפור מורגש גם ביכולת הלמידה שלי, בתחומי הפנאי שלי שהתרחבו, ואפילו בתחום המקצועי ובניהול העסק שלי.

כתבתי מאמר מורחב בנושא ואני מזמינה אותך לקרוא עוד על למה מינימליזם – על הסיבות שגרמו לי להתאהב בגישה המינימליסטית.


מה דעתכם? אתם מוזמנים לכתוב לי פה בתגובות מה זה מינימליזם עבורכם, והאם התחברתם למה שכתבתי. אם הנושא הזה חדש לכם ומסקרן אתכם, אני מזמינה אתכם להמשיך לקרוא פה בבלוג ואולי להתאהב בעצמכם בגישה.

אפי
אפי

אמא, מינימליסטית, כותבת.

הרשמה לניוזלטר:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

רוצה עוד מינימליזם?

כדאי להירשם לניוזלטר. אני שולחת עדכון אחת לחודש.

רוצה עוד מינימליזם?

כדאי להירשם לניוזלטר!

אני שולחת עדכון אחת לחודש.