חדר ילדים מינימליסטי

הגענו לרגע בסיור הבית שלנו בו אני לוקחת אתכם לחדר הילדים שלנו!

אחרי שכבר ביקרתם בסלון שלי, בחדר השינה והמקלחת ובחדר המשחקים… החלק הבא בסיור הוא חדר הילדים.

מי שכבר מכיר את הסיפור שלי יודע שהבית שאנחנו נמצאים בו הוא בית שגילינו שהוא גדול למידותינו. אחרי שהוצאתי את כל הדברים מהבית גיליתי שרובו ריק. אנחנו אמורים לעבור ממנו לדירה קטנה יותר. למעשה, תאריך המעבר שלנו היה כבר לפני שבועיים, אבל בעקבות הקורונה החלטנו שהכי הגיוני לכולם זה להישאר פה עוד קצת עד יעבור זעם.

אבל הנה, זכיתי בהזדמנות לצלם לכם עוד חלק בבית – חדר הילדים המינימליסטי.

מתחילים מהכניסה לחדר – ומה שרואים מהכניסה זה פחות או יותר הכל.

חדר ילדים מינימליסטי
מבט מהכניסה לחדר

כל עוד אנחנו גרים בבית הזה, יש לנו היכולת להפריד בין המשחקים לבין חדר השינה. בחדר השינה נמצאים רק ספרי הילדים, וכל המשחקים נמצאים למטה. בדר"כ גם אין זליגה של צעצועים לחדר הזה, מלבד כמה צעצועים שהם לוקחים איתם לישון.

אין מקום כמו הבית, גם אם הוא זמני

עיצוב חדר ילדים מינימליסטי
גם המיטות מינימליסטיות

מי שעקב כבר יודע – עיצוב זה לא הצד החזק שלי ושל הבית הזה. התחושה פה היא תמיד תחושה מאוד זמנית. ולמרות שאנחנו כבר שלוש שנים כאן, כל הזמן הרגשנו שאין טעם להשקיע כי אנחנו תיכף עוזבים. אז כן, הכל זמני ואפילו וילונות לא תלינו. פשוט עוד לא הגענו לזה.

אבל במקביל לכך שהתחושה שלנו בבית היא זמנית כזאת, אנחנו כולנו מרגישים כאן הכי בבית.

ואני יודעת שאתם לא הייתם רוצים לחכות עד שאסיים לסדר את הבית כדי לראות אותו. אנחנו לא כאן בשביל תמונות של בתים מפונפנים, אלא בשביל המציאות. אני תמיד רוצה לראות איך בתים של מינימליסטים באמת נראים. וככה זה באמת נראה אצלנו.

ספרים, ספרים

ספרי ילדים מינימליסטים
שוב שכחתי לסדר בשבילכם

כל ערב אחרי האמבטיה אנחנו קוראים ספרים. זה אחד החלקים הכי כיפים ביום שלנו, וגם עכשיו בימי הקורונה אנחנו לא מוותרים על זה (וגם אם היינו מעוניינים לוותר, אין סיכוי שהילדים היו מוותרים).

בעבר, כל ספר שחשבתי שיעניין אותם הייתי קונה. במבצעים, באתרים זולים… אני אוהבת ספרים, וגם הם. וספרים זאת קניה שכל כך קל להצדיק לעצמנו! קצת רגשות אשמה מתובלים בתחושה שאנחנו דואגים להתפתחות שלהם ולהעשרת עולמת התרבותי, והופ – עוד קניה של ארבעה ספרים. אפשר למצוא ספרי ילדים לעתים קרובות במחירים כל כך זולים, שזה באמת מפתה.

עם הזמן התחלתי לסנן עוד ועוד את מדף הספרים, כי כשהיו לנו המון ספרים – לא באמת הצלחנו לקרוא את כולם.

גיליתי שבספריה יש את כל הספרים שאי פעם רציתי. אז עשינו מנוי לספריה והתחלנו להחליף – בכל שבוע שני ספרים חדשים מגיעים הביתה. אם הם טובים – קוראים אותם בלי הפסקה. אם הם פחות טובים – ממילא מחליפים. והאמת שנחשפנו כך להמון ספרים טובים שלא היינו קונים סתם ככה.

בימים אלה כשאנחנו סגורים בבית, מן הסתם אין ספריה. אנחנו קוראים יותר את הספרים שיש לנו, והם מספיקים לנו בהחלט. אנחנו אפילו לא מגיעים לכולם ואני כבר יודעת שבקרוב אוציא עוד קבוצה של ספרים.

בנוסף, רכשנו לאחרונה ספר דיגיטלי וגילינו שזה ממש נחמד. כך שאם יתעורר לנו צורך בעוד ספרים – תמיד אפשר להשיג.

פתרונות ארוכי טווח

עיצוב חדרי ילדים מינימליסטים
שידת הבגדים

את שידת האיקאה הזאת קנינו כשמעיין נולד, מתוך מחשבה שאחרי שהוא יגדל היא תוכל לשמש אותנו כרהיט לכל דבר ולא רק כשידת החתלה.

(בהמשך, בגלל שעברנו לבית הנוכחי בו יש שתי קומות, קנינו שידת התחלה יד שניה ב200 ש"ח לקומה התחתונה, כדי שלא נצטרך בכל פעם לעלות למעלה כדי להחליף חיתול.)

השידה הזאת התבררה באמת כקניה מאוד מוצלחת! היום היא מאחסנת בתוכה את כל הבגדים של שני הילדים – חורף וקיץ.

מאחר והשידה הזאת קצת פחות עמוקה משידת החתלה סטנדרטית, שום משטח החתלה לא התאים לה. לכן נאלצנו למצוא פתרון יצירתי – ואני שמחה לספר שמדובר בניצחון מוחץ:

משטח ההחתלה שלנו הוא מזרן עריסה פשוט, כזה שעולה 40 ש"ח. מדובר בלא פחות מלהיט! זול, קל לניקוי, סדין עריסה מתלבש עליו בקלות כך שאפשר פשוט להחליף אותו (וגם להתאים לצבעי החדר), והוא עטוף בשעוונית כך שאם יש תאונה אין בעיה לנקות (ובשבועות הראשונים יש תאונות בשפע…). אם אתם מתכננים עוד ילד, אני מציעה את הפתרון הזה בחום. למה משטח החתלה עולה 200 ש"ח?

החדר המינימליסטי של הילדים

וכדי שהסיור יהיה שלם – מבט לכיוון הדלת. כאן ניתן למצוא את ארון האחסון שלנו – מעילים, שמיכות, קופסת סנטימנטים… הכל כאן.


כרגיל, נהנתי לארח אתכם אצלי בבית. אם עוד לא ראיתם את שאר הסיור אני מזמינה אתכם לבקר בשאר החדרים.

ומי שחד במיוחד בוודאי הבחין שהחדר החסר הוא המטבח! אז כן, אני בהחלט מתכננת סיור במטבח אבל זה החלק הכי מסובך בשבילי. עוד לפני הקורונה זה היה מסובך כי יש שם הכי הרבה דברים, ועכשיו זה בכלל מסובך כי תמיד יש שם ילד! וכן, כמובן שהצטיידנו בעוד קצת אוכל בימים אלה.

ומצד שני, עכשיו כשנשארו בדירה הזאת לעוד מספר חודשים, אני בטוחה שאצליח להעלות גם את סיור המטבח. כדאי להירשם לניוזלטר כדי לא לפספס את הסיור במטבח המינימליסטי שלי.


חלקים נוספים בסדרה:
סלון מינימליסטי
חדר שינה מינימליסטי
חדר משחקים מינימליסטי
מטבח מינימליסטי

Picture of אפי
אפי

אמא, מינימליסטית, כותבת.

הרשמה לניוזלטר:

2 תגובות

  1. מדהים שבשידה הזו נכנסים כל הבגדים של 2 הילדים – חורף וגם קיץ.
    זה ממש סופרמניות מצידך.
    את דוגמא והשראה.

    1. אל תשכח שאנחנו גרים באילת 😉 החורף שלנו די קליל, כמה פוטרים, מעיל אחד ואנחנו מסודרים.
      ותודה רבה על התגובות הנפלאות 🌸

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

רוצה עוד מינימליזם?

כדאי להירשם לניוזלטר. אני שולחת עדכון אחת לחודש.

רוצה עוד מינימליזם?

כדאי להירשם לניוזלטר!

אני שולחת עדכון אחת לחודש.